Betoninių grindų įrengimas

betono-siurblys

Pastatai ir įvairios jų dalys per visą eksploatavimo laikotarpį patiria įvairių apkrovų. Labiausiai veikiamos grindys. Reikalavimai grindims yra gana aukšti, atsižvelgiama į atsparumą mechaniniam nusidėvėjimui, nuokrypį nuo geometrinių matmenų, agresyvios aplinkos poveikį ir švaraus paviršiaus apdirbimo kokybei.

Šiuos reikalavimus atitinka betonas. Didžiulę įtaką jo tvirtumui turi betono sudėtis, klojimo ir sutankinimo metodai. Tai taip pat turi įtakos ilgaamžiškumui, tankumui, atsparumui šalčiui, susitraukimui ir pralaidumui vandeniui. Į šiuos reikalavimus reikia atsižvelgti liejant grindis. Betonas puikiai tinka grindims pramoninėse patalpose. Jis patenkina eksploatavimo sunkiojo režimo patalpose reikalavimus. Betonas gali atlaikyti ženklų mechaninį poveikį, tai gali būti smūginės apkrovos, dilinimas, įspaudimas ir kt. Laikui bėgant betono tvirtumas, tankis ir atsparumas aplinkos poveikiui didėja. Dažniausiai betoninės grindys naudojamos kaip pagrindas po keraminių plytelių, PVC , parketo ar laminato ir klojamas po įvairiomis epoksidinėmis poliuretaninėmis dangomis. Kartais betonas naudojamas kaip savarankiška danga, bet rečiau, nes betonas yra mažai atsparus abrazyviniam dilinimui, smūgiams, agresyviai aplinkai.

Šiuo metu čia vis rečiau naudojamos tradicinės technologijos.

Dažniausiai betonas naudojamas įrengiant itin smarkias apkrovas patiriančias pramonines grindis, nes turi daug teigiamų savybių. Betono savybės tai – patikimumas, didelis atsparumas nusidėvėjimui, pigumas, paprastumas ir liejimo greitis. Tačiau betoninės grindys turi ir neigiamų savybių, susijusių su mažu tvirtumu tempiant ir jo akytumu.

Betono plokštė gali atlaikyti labai didelę apkrovą, tačiau plokštės suirimo priežastimi paprastai tampa gana silpnas viršutinis sluoksnis. Būtent betoninių grindų viršutiniam sluoksniui tenka visa nepalankių išorinių sąlygų ir eksploatavimo apkrova. Betoninių grindų viršutinį sluoksnį būtina sutvirtinti arba apsaugoti, nes jį veikia nepalankūs veiksniai. Jeigu jis nepakankamai tvirtas ir tankus, tai įvairios medžiagos įsiskverbia į betono storymę ir sukelia irimą.